Дан породице – 15. мај 2023.

Већ по традицији, у нашој школи обележен је 15. мај, Међународни дан породице. Током поподневних часова школа је врвела од различитих активности које су заједничким снагама припремили наши ученици и наставници. Родитељи, баке, деке, браћа и сестре наших ученика, били су данас наши гости. Поред великог броја спортских активности, играле су се и друштвене игре. Наши млади научници припемили су и демонстрирали неколико експеримената. Школска библиотека била је отворена за све, неки ученици донели су књиге које су на овај дан донирали библиотеци. Нису изостале ни креативне и музичке радионице. Схватајући значај и улогу породице, а пре свега сарадње школе и породице, наша школа обележава овај дан већ 15  година. Наши ученици се радују једном посебном дану и својим радом, трудом и припремама настоје да буду добри домаћини својим родитељима, али и бакама и дедама. Запослени у школи настоје да унапреде сарадњу између школе и родитеља што је један од битних фактора здравог одрастања и успешног остваривања планираних исхода. Родитељи се у великом броју одазивају позиву, јер уживају у сваком тренутку проведеном међу децом и учитељима односно наставницима. Низом активности и ангажовањем готово свих ученика, наставника и учитеља, дајемо породици место којој јој припада,  оснажујемо сарадњу односно стварамо здравог појединца и здраво друштво, а заједно савладавамо лекције о сарадњи, поштовању, уважавању, одговорности, поверењу и љубави.