WebОнлајн лекције за предмет Информатика и рачунарство.

Почетак школске 2020/2021. године

Нова школска година, као и иначе, почиње у уторак, 1. септембра. Међутим, неке ствари ће ове године бити другачије из свима добро познатог разлога. Нова правила рада и понашања су уведена како бисмо успешно заштитили ученике и све запослене у школи од заразе.

Током ове школске године, ученици од 1. до 4. разреда ће увек имати наставу у преподневној смени.
- Сва одељења из ниже смене која имају више од 15 ученика ће се делити на две групе (А и Б група), о чему ће учитељи обавестити родитеље.

- Током прве недеље ученици А групе имају наставу од 8.00 до 10.15, а ученици групе Б од 11.00 до 12.40. Наредне недеље групе мењају време похађања наставе у школи и тако наизменично.

Ученици више смене, од 5. до 8. разреда ће током ове школске године имати наставу у поподневној смени.
-
Одељења из више смене која имају имају више од 15 ученика се такође деле у две групе (А и Б група).

- Током прве радне недеље ученици А групе ће долазити у школу у понедељак, среду и петак, а ученици Б групе у уторак и четвртак. Наредне недеље се групе смењују, тј. група Б долази у школу у понедељак, среду и петак, а група А у уторак и четвртак и тако наизменично.

- Група која није у школи од предметних наставника добија лекције и задатке који су обрађени тог дана са групом која је у школи. Дакле, ученици више смене ће радити наизменично – један дан ће бити у школи, а други дан ће радити на даљину. Од ове школске године у нашој школи ће се користити само једна платформа за учење на даљину, а то је Гугл учионица. Настава за ученике више смене почиње у 13.30.

Сатница одвијања наставе по разредима:plan

Ове школске године часови ће трајати 30 минута. Настава неће бити кабинетска већ ће свако одељење имати једну учионицу у којој ће бити током целог дана. Све врсте провера, било да су писмене или усмене, ће бити реализоване у просторијама школе за све ученике.

Сви родитељи у ученици ће бити благовремено информисани од стране учитеља и одељењских старешина у вези са поделом на групе, сатницом, учионицом у којој ће имати наставу, као и креирањем налога на Гугл учионици.

Ученици морају носити маске на одговарајући начин приликом уласка и изласка из школе, приликом изласка из учионице и у свим ситуацијама када је немогуће одржавати физичку удаљеност од 2 метра. Током септембра у школи неће бити ужине, већ је ученици морају понети од куће.

Школа ће се чистити и дезинфиковати након изласка сваке групе ученика.

Подсећамо још једанпут на поштовање мера – ношење маски, прање и дезинфекцију руку и држање дистанце, како бисмо сви остали здрави.

И наравно – срећан нам почетак нове школске године!

-

Сатница одвијања наставе по разредима:plan

Школа ће се чистити и дезинфиковати након изласка сваке групе ученика.

И наравно – срећан нам почетак нове школске године!