Галерија

Панон Куп

Победа над Румунијом на старту "Панон Купа"
22:26 29.10.2009. (GMT+1)
Репрезентација Србије забележила је прву победу са новим селектором Сеадом Хасанефендићем. У првом колу "Панон Купа" у мађарском Веспрему, "Орлови" су савладали Румунију 40:32 (21:13).Најефикаснији играч у српској репрезентацији, био је Марко Вујин са седам погодака, који је уједно понео и епитет најбољег играча селекције.
Одлична дубока одбрамбена формација, донела је резултат већ на самом старту. Од 2:1 у шестом минуту, наши рукометаши праве серију од 5:0, тако да на почетку дванаестог минута на семафору пише - 7:1. Одлична одбрана, онемогућила је сваки покушај Румуна, који готово и да нису шутирали на гол, већ су лопте губили правећи техничке грешке, што су Којић, Виловски и Тоскић кажњавали брзим контранападима.
Висок ниво игре у одбрани попушта, што Румуни знају да искористе, понајвише преко Ђонее, проналазећи пут до мреже, прво Станића, а онда и вечерас, одличног Пејановића. Враћају се на минус три, 12:9, али "Орлови" поново дижу ритам, захваљујући дужој клупи, па тако, Владица Стојановић и Растко Стојковић воде Србију до 18:10 на три минута пре краја првог полувремена. То одстојање, имали смо и приликом одласка на одмор - 21:13.
Друго полувреме, протекло је у одржавању сигурне предности наше екипе. Хасанефендић је мењао, колико је могао, будући да је остао само са једним десним беком, Марко Вујином, након повреде Александра Стојановића у мечу са Французима, а фалио је и повређени Иван Лапчевић. Ипак, вечерас је било довољно расположених играча у редовима Србије. Вујин прецизан са позиције бека, Марковић сигуран са левог крила, док је на голу, неколико зицера покупио Димитрије Пејановић, тако да резултатске неизвесности није било до краја. Разлика је ишла и до девет голова (35:26) у 54. минуту, да би се на крају друго полувреме, завршило нерешеним резултатом, са 40 голова у мрежи Румуна.
У другом сусрету првог кола, Мађарска и Тунис су ремизирали 28:28. У петак од 18 часова, наши рукометаши се састају са селекцијом домаћина уз директан ТВ пренос на Спорт Клубу.
СРБИЈА – РУМУНИЈА  40:31  (21:13)

Дворана: Градска дворана у Папи. Гледалаца: 500. Судије: Х. и С. Петер (обојица из Мађарске).
СРБИЈА: Станић ( 4 одбране), Стојковић 3, Којић 2, Шешум 4, Вујин 8, Никчевић, Стојановић 2, Тоскић 7, Илић 6, Бојиновић, Марковић 5, Пејановић ( 14 одбрана), Тубић 2, Вилосвски 1, Митровић, Рнић.

РУМУНИЈА: Станеску ( 2 одбране), Циуботарију 2, Нованк 1, Феници 1, Ј. Стамату 3, А. Стамату 1, Тома 1, Ђонеа 8, Попеску ( 8 одбрана), Георгијеску 3, Садовеак 3, Јурка, Иримеску 3, Рохознеану 1, Сабоу 2, Цсепреги 2.

Искључења: Србија 16 минута, Румунија 8 минута.

Седмерци: Србија 4 (4), Румунија 4 (3).
Селектор Србије Сеад Хасанефендић после утакмице је изјавио:

- Задивљујућа игра мојих момака, који су упркос напорној утакмици са Француском и дугог пута успели да победе Румунију. Тиме су поправили утисак из Ниша и захваљују све похвале. Задовољство ми је још веће и честитам им на доброј игри.

Алем Тоскић:
- Пружили смо бољу партију него у мечу са Француском. Извукли смо поуке иако смо јако уморни од пута. Одбрана је била јако добра и цела екипа је показала сјајну игру.