Микро Еко љубимац

Радионица Микро-Еко је организована с циљем да упозна ученике трећег и четвртог разреда са употребом микробитова. Ови ученици су се први пут сусрели са самим програмирањем и за њих је цела радионица била потпуна новина. Да би успели да код пребаце на микробит помогли су им њихови другови из шестог разреда. На крају радионице имали смо десетак дигиталних љубимаца који су могли да ураде неколико основних функција (да покажу осмех, пошаљу срце, иду да спавају, да се играју - приказ анимације која изгледа као да љубимац трчи). На крају су ученици своје микробитове ставили у унапред припремљену кутију тако да је љубимац добио своје еколошко тело што је у складу са пројектом који смо желели да испратимо.
Забележили смо неколико фотографија са ове активности.

IMG 20190515 182756IMG 20190515 182412