WebОнлајн лекције за предмет Информатика и рачунарство.

Brainfinity 2020.

На такмичењу које је одржано у суботу 6.6.2020. екипа наше школе коју су чинили Милица Савковић, Јана Страјнић, Мила Радловић и Филип Бабић освојила је треће место и бронзану медаљу у категорији осмог разреда. Они су нашу школу представљали под именом „ Јура Ђакшић“. До финала су стигли у квалификационом такмичењу које је одржано 14. марта и одвијало се онлајн.
Brainfinity такмичење је Collaborative Problem Solving Challenge, јединствено такмичење у региону у коме ученици узраста од V до VIII разреда у тимовима решавају проблеме у реалном контексту, користећи све предности информационих технологија.
За разлику од обичних задатака и тестова, у проблем солвингу не постоји само једно решење. Он подразумева комбинацију различитих приступа и одговара различитим стиловима учења, због чега се одлично слаже са методом за развој вишеструке интелигенције.
IMG 20200606 095940

IMG 20200606 095940