WebОнлајн лекције за предмет Информатика и рачунарство.

Одржавање наставе у време вандредног стања

Почетак реализације образовно васпитног рада на даљину је 17.март 2020. године

У току данашњег дана школе су добиле информације и упутства за организовање и спровођење наставе на даљину. Данас и сутра ће се у школи обавити детаљна припрема свих будућих корака, као и договор о начинима реализације предвиђених садржаја до краја школске године. О свему ћемо вас обавештавати на сајту и фејсбук страници школе.

Оперативни план Министарства просвете, науке и технолошког развоја садржи различите облике реализације образовно васпитних активности.

Едукативни садржаји за учење на даљину ће се емитовати на трећем каналу Радио телевизије Србије (РТС Канал 3) за ученике основне школе, свакодневно, почев од 8 часова, шест дана у недељи.

РТС Канал 3 ће часове емитовати према распореду по разредима, који ће дан пре емитовања бити доступан на сајту Министарства просвете www.rasporednastave.gov.rs

За све ученике од 1. до 7. разреда емитоваће се образовни садржаји у блоковима од по два часа дневно.

За ученике 8. разреда емитоваће се едукативни садржаји у блоковима од по три часа дневно, од којих ће два увек бити српски језик и математика, а трећи час је један од предмета који се полажу на завршном испиту.

Наставници ће истовремено са емитовањем ТВ часова, у сарадњи са одељенским старешинама, остваривати потребну комуникацију са ученицима или њиховим родитељима и када је потребно давати додатна упутства за учење након емитованих садржаја.

Упутства и педагошке препоруке за коришћење ових платформи моћи ће да се нађу на интернет страници www.rasporednastave.gov.rs и њихово коришћење је бесплатно.

Почетак реализације образовно васпитног рада на даљину је 17.март 2020. године