"Ђура Јакшић"
Учитељица Данијела Драгин
са својим ученицима
Наши осмеси

Енергија је свуда око нас

Свечана церeмонија доделе признања поводом манифестације „Енергија је свуда око нас 2018.“ одржана је у холу зграде Владе Аутономне Покрајине Војводине 23. јануара 2019. године. Покровитељ манифестације је Покрајински секретеријат за образовање, прописе, управу и националне мањине – националне заједнице а реализатор Центар за развој и примену науке, технологије и информатике из Новог Сада. Циљ пројекта je да се обезбеде потребни услови како би се спровеле активности у основним школама ради популаризације обновљивих извора и рационалног коришћења енергије. На манифестацији наша ученица Милица Савковић освојила је прво место у категорији мултимедијалних презентација под менторством наставника технике и технологије Милана Драгосавца. Ученик Братислав Крстоношић заузео је треће место у категорији ликовних радова уз менторство наставнице ликовне културе Биљане Нeдомачки.
Ово је пета година како наши ученици учествују на овој манифестацији. У категорији мултимедијалних презентација ученици су у последње четири године узастопно освојили четири прва места. Значајни су и постигнути резултати из ликовних и литерарних радова. Освојене награде су доказ да ова манифестација у нашој школи има своје вредности, своје време и трајање. Интересовање ученика за манифестацију је највећи покретач у њиховом истраживачком раду. Истраживања у раду дају велике резултате који уливају ученицима сигурност али и самопоуздање.
Ђаци су креативни и маштовити. Они хоће да раде и да се доказују на такмичењима. Пуни су идеја. Свака њихова идеја има у себи нешто лепо и племенито.
Милици, Братиславу и њиховим менторима упућујемо све честитке поводом постигнутог успеха.

slika12387

slika12387