"Ђура Јакшић"
са својим ученицима
Наши осмеси

Републичко такмичење Дабар

Дабар - такмичење из информатике међународног карактера је и ове године одржано за ученике основних и средњих школа. Такмичење је намењено ученицима заинтересованим за различите области рачунарства и информатике. Нагласак је како на програмирању тако и на општим темама и решавању конкретних проблема. Питања су тако конципирана да код ученика развијају вештине логичког решавања проблема, алгоритамски начин размишљања и правилну употребу информационих технологија.
На првом нивоу такмичења у категорији петих и шестих разреда је учествовало више од 19.000 ученика из целе Србије. Из наше школе је на републичко такмичење позван ученик шестог разреда, Андреј Поповић, као један од 50 најбољих. Остварио је сјајан резултат и добио заслужену похвалу као подстрек за даље напредовање.
Поносни смо на Андреја и све ученике наше школе, који су учествовали на овом такмичењу и показали вештину у решавању проблемских задатака. Честитамо свима!

DSC00250

DSC00250