"Ђура Јакшић"
са својим ученицима
Наши осмеси

Обележавање годишњице ослобођења Кикинде у I светском рату

У недељу, 20. новембра, ученици наше школе имали су част и задовољство да увеличају обележавање 98. годишњице ослобођења Кикинде у Првом светском рату. На позив града Кикинде и Градског одбора Савеза потомака ратника Србије 1912 -1920. ученици наше школе су са наставницом српског језика Маријом Војиновић, припремили пригодан рецитал који је изведен приликом полагања венаца на споменик жртвама Првог светског рата, на Железничком гробљу. Ученици су присуствовали и отварању изложбе ''Албум сећања на наше претке из Првог светског рата'' у Културном центру Кикинда, на којем је говорио начелник Севернобанатског округа, Никола Лукач, као и Свечаној академији на којој је нашој школи уручена захвалница за достојно и доследно чување и развијање светлих традиција из наше славне прошлости.