Почиње упис будућих првака

Пријављивање деце за упис у први разред ће почети 25. марта и трајати до 15. априла. Процедура за упис обављаће се у основним школама у селима, а у Кикинди, у Услужном центру, сваког радног дана од 8 до 15 и 30 сати. Родитељи (старатељи) су дужни да приликом пријављивања понесу са собом фотокопију извода из матичне књиге рођених за дете, уверење о здравственом прегледу детета и личну карту са тачном адресом становања лица (родитељ – старатељ) код којег дете станује.

Од 16. априла, пријављивање деце са подручја града обављаће се у Секретаријату за друштвене делатности – Трг српских добровољаца 12., канцеларија број 17.
У први разред школске 2013/14. године уписују се деца која до почетка школске године имају најмање шест и по, а највише седам и по година. Ако дете старије од седам и по година због болести или других оправданих разлога није уписано у први разред, може да се упише у први или одговарајући разред на основу претходне провере знања.