Дан Светог Саве

ФОТОГРАФИЈЕ
Читава претходна седмица била је у знаку Светог Саве. Неке активности реализоване су претходних дана, на часовима историје, а у исто време вршили смо и припреме за данашњи дан. Дан смо почели емитовањем емисије о Светом Сави, коју је припремила наша медијатекарка Ружица Недин. Затим су ученице виших разреда са наставницом биологије Миром Дражић, месиле славски колач и правиле славско жито. Обучене у народне ношње, у амбијенту етно собе, оне су кроз песму и причу објасниле и поступак прављења колача, али и значење симбола на њему. Све је ово снимила екипа ВК телевизије. Емисију о овом дану можете да погледате на нашем Youtube каналу а на овом сајту и фотографије.

ФОТОГРАФИЈЕ